Як правильно встановити електрозагорожу
Оцінка перспективних напрямків підвищення ефективності використання пасовищ для великої рогатої худоби показала, що організаційно і економічно доцільно малопродуктивні сільськогосподарські угіддя перетворювати в більш продуктивні культурні пасовища шляхом посіву багаторічних і однорічних трав і використовувати мелкозагонний і крупнозагонний способи випасу тварин із застосуванням електропастух.
Електрозагорожі забезпечують порційне, найбільш ефективне використання травостою в дрібних загонах. При крупнозагонном способі замість дорогої капітальної огорожі також доцільно застосовувати дешевий електропастух.
СКЛАДОВІ електропастуха
Розглянемо основні елементи для побудови електрозагорожі:
1. Електропастух (генератор)
2. Провідники (дроти, стрічки, шнури)
4. Стовпи
6. З'єднувачі
7. Штирь заземлення
8. Громовідвід
9. Тестер
10. Спеціальний високовольтний кабель
11. Додаткові елементи
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИСОТІ І КІЛЬКОСТІ ЛІНІЙ
Для різних тварин рекомендується різна висота розміщення провідників і кількість ліній в залежності від фізіологічних особливостей.
ЗАГАЛЬНА СХЕМА
Розглянемо загальний вигляд електрозагорожі на схемі. У прикладі показано огорожу з трьома лініями.
ПРИНЦИП РОБОТИ КОНСТРУКЦІЇ
Дія електрозагорожі в звичайних умовах: тварина одночасно стосується землі і провідника електрозагорожі і отримує легкий удар струмом.
Електропастух (генератор) виробляє імпульси високої напруги, що проходять по провідникам з частотою 1 раз в секунду. При зіткненні тваринного з огорожею електричний струм проходить через тіло тварини в землю. Тварина одержує слабкий удар електричним струмом і відходить від огорожі. Удар струмом не представляє небезпечним для життя тварини, а виробляє у тварини стійкий рефлекс не наближатися до огорожі.
Варіанти живлення електрозагорожі:
з живленням від мережі напругою 220 В
з живленням від батареї 12В
з живленням від сонячної батареї
Якщо є можливість, завжди вибирайте електропастух, що працює від мережі. Потужний пастух необхідний, коли:
йде випас тварин з довгою шерстю
стрічка огорожі розташована низько (ризик: трава може стосуватися огорожі)
огорожа великої протяжності
в стаді є самці
ВСТАНОВЛЕННЯ СТОВПІВ ДЛЯ ХВІРТКИ:
1. Визначтеся з розміткою території, місцем розташування електропастух, кількістю і розташуванням проходів.
2. Встановіть стовпи для хвіртки. Хвіртка повинна забезпечувати безперешкодний прохід тварин, людей і проїзд техніки.
3. Встановіть стовпи для електрозагорожі по всьому периметру.
Висота стовпів повинна бути фіксована по всьому периметру (по відношенню до ландшафту). Відстань між стовпами підбирається з урахуванням ландшафту. Чим більше перепадів висот, нерівностей, канав і т.д., тим частіше встановлюються стовпи. Максимальна відстань між стовпами 10 метрів.
РОЗМІР ХВІРТКИ
Рекомендована ширина хвіртки в залежності від використовуваного комплекту від 2,5 м до 4,5 м. Пружинний комплект: 4,5 м. Комплект з гнучким шнуром: 3,2 або 4,5 м.
При використанні тільки ручок і ізоляторів для хвіртки окремо, відстань між стовпами повинна становити від 2,5 до 3,5 м.
Порядок установки:
1. Встановіть стовпи для хвіртки
2. Укрутите в стовпи ізолятори для хвіртки
3. З'єднайте пружину з ізольованою ручкою
4. Встановіть пружинний комплект на ізолятори для хвіртки
Установка комплекту для хвіртки:
1. Комлект для хвіртки складається з пружини, ізольованою ручки і ізоляторів для хвіртки. Ізольовані ручки дозволяють відкривати і закривати хвіртку, що не відключаючи електропастух.
2. Підберіть оптимальну висоту ліній електрозагорожі. Висота і кількість ліній для кожного виду тварин підбирається відповідно до рекомендацій.
МОНТАЖ ІЗОЛЯТОРІВ
1. Встановіть стовпи для електрозагорожі по всьому периметру
2. Намітьте висоту ліній огорожі.
3. Висота ліній підбирається з урахуванням рекомендацій для кожного виду тварин.
4. Укрутите стовпи ізолятори за допомогою спеціального пристосування.
5. Перевірте, щоб всі ізолятори були встановлені прорізом для провідника вгору.
Важливо! При використанні дерев'яних стовпів установка ізоляторів обов'язкове, так як втрати напруги на сирій деревині значні. Провідники не повинні стосуватися неізольованих елементів огорожі. Це може привести до поломки електропастух.
З'ЄДНАННЯ ЛІНІЙ МІЖ СОБОЮ
З'єднайте лінії між собою перемичками. Проведіть електрику під хвірткою за допомогою високовольтного кабелю. Це забезпечить хороший струм електрики через хвіртку.
Правий край хвіртки. Продовжуйте той же провід, що не обриваючи його! З'єднувач для проводів запобіжить вискакуванню дроти при відкритті хвіртки. До цього ж з'єднувачу Ви можете підключити провід для проведення електрики під хвірткою.
ВСТАНОВЛЕННЯ з'єднувачі
З'єднання провідників для забезпечення гарного контакту використовуйте спеціальні з'єднувачі OLLI. Неякісні з'єднувачі піддаються корозії і порушують роботу електрозагорожі.
Порядок установки:
1. Вставте провідник в з'єднувач
2. Затягніть з'єднувач длязабезпечення контакту
ВСТАНОВЛЕННЯ електропастух (ГЕНЕРАТОРА)
1. Встановіть генератор, закріпивши його за допомогою кріпильних елементів, що входять в комплект поставки.
2. Встановіть жердину заземлення поруч з генератором. Жердину заземлення повинен бути заглиблений мінімум на 80 см в землю. Для сухого і сипучого грунту (пісок) використовуйте кілька жердин заземлення.
Порядок установки:
встановіть генератор
Вбийте жердину заземлення на 80 см в землю.
Встановіть джерело живлення.
Організуйте ЯКІСНЕ ЗАЗЕМЛЕННЯ!
Заземлення електропастух не повинно бути пов'язано із заземленням будівель, загальним заземленням мережі або водопроводом. За технікою безпеки, заземлення електропастух має бути встановлено на безпечній відстані (не менше 10м) від заземлення будівель (або водопроводу).
З цієї причини для організації заземлення рекомендується використовувати спеціальний високовольтний кабель. Це особливо важливо в тих випадках, коли електропастух розташований в приміщенні і кабель заземлення потрібно вивести з будівлі.
При підключенні заземлення до водопроводу, наслідком може бути відчуття ударів електричним струмом наприклад в душі. Підключення заземлення пастуха до загальної системи заземлення електромережі може призвести до перешкод в роботі електро- і радіопристроїв, наприклад в телефоні.
Встановіть жердину заземлення на березі річки, озера чи на краю канави (необхідно влажноеместо). Ніколи не встановлюйте заземляюшій жердину під дах, так як сухий грунт (пісок) погано проводить електрику!
ПІДКЛЮЧЕННЯ ГЕНЕРАТОРА
1. Встановіть блискавковідвід. Блискавковідвід необхідний для запобігання виходу з ладу генератора при попаданні розряду блискавки в електрозагорожі. Підключіть блискавковідвід до електрозагорожі.
2. Підключіть електропастух до заземленіюі блискавковідводу.
3. Підключіть електропастух до джерела живлення, дотримуючись полярності.
Порядок установки:
1. Встановити блискавковідвід
2.Підключіть громовідвід до електрозагорожі.
3.Подключіте генератор до заземлення і до громовідводу
4.Подключіте генератор до джерела живлення
ДРУГИЙ ВАРІАНТ УСТАНОВКИ громовідвода
За детальною консультацією можете звертатися по тел.
(099) 26-22-122, (067) 26-22-122
Сайт: https://fermateh.com.ua
Пошта: info@fermateh.com.ua
04.08.2022
771